Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Hard gras 145 - augustus 2022[e-boek e-boek]

Roaming the Fields

Tijdschrift Hard Gras

Hard gras 145 - augustus 2022
Dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Prijs: € 5,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub2 ePub2 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789026359590
Auteur(s) : Tijdschrift Hard Gras
Taal : Nederlands
Onderwerp : Sportverhalen
Thema : Voetbal
Uitgever : Ambo|Anthos
Verschenen : Juli 2022
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 94
Beschrijving

De beste schrijvers, dichters en kunstenaars laten in Hard gras 145 zien dat voetbal zo veel meer is dan uitslagen, commercie, meningen en nabeschouwingen. Voetbal is cultuur! De mix van gearriveerde én aanstormende talenten maakt Hard gras zo uniek en relevant.

In Hard gras is geen ruimte voor 'het andere geluid'. In Hard gras blijft het 'andere geluid' waar het hoort: stil aan de overkant. Wij hebben geen interesse in 'het andere geluid'. Wel in de zoveelste hymne van Danielle Kliwon over Real Madrid en Karim Benzema. Van die herhaling kunnen we geen genoeg krijgen. Hadden we al benadrukt dat wij de herhaling hoger achten dan het 'andere geluid'? In herhaling schuilt een kracht die oorspronkelijkheid soms overtreft.

Daan Heerma van Voss zocht het deze keer in de herhaling van het bejubelen van de Schwalbe. Dat lijkt geen populair standpunt maar Daan kan ons overtuigen door de Schwalbe vanuit allerlei hoeken te bekijken. Vanaf nu kunnen we de Schwalbe eenvoudigweg niet meer met weerzin bekijken. Daan schiep een schoonheid in de Schwalbe die voorheen niet zichtbaar was. Pieter van Os houdt ervan keer op keer foto's te posten van Albanezen die sportkleding van Adidas dragen. Ook dat zouden we een ode aan de herhaling kunnen noemen. Toen Feyenoord zich plaatste voor de finale van de Conference League, maakte iemand in Amsterdam, vermoedelijk gekleed in een trainingsjack van Adidas, een sprongetje. Van Os wist zeker dat hij in zijn geliefde Tirana die finale zou gaan bijwonen. Hij schreef erover in dit nummer maar vooral vertelt hij waarom de komst van supporters uit Rome en Rotterdam 'de mooiste dag uit de geschiedenis van Albanië' werd.

Velden met een * zijn verplicht