Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Leiders voor het gerecht[e-boek e-boek]

Hoe het internationaal recht wordt ondermijnd

Geert-Jan Knoops; Robin Ravensbergen

Leiders voor het gerecht
Dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Prijs: € 16,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789026373930
Auteur(s) : Geert-Jan Knoops; Robin Ravensbergen
Taal : Nederlands
Onderwerp : Mens en maatschappij
Thema : Internationaal recht: rechtbanken en procedures
Uitgever : Ambo|Anthos
Verwacht : Augustus 2026
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Beschrijving

Sinds het Proces van Neurenberg tegen de leiders van het naziregime heeft het internationaal recht een ingrijpende ontwikkeling doorgemaakt. Voor het eerst werden politieke en militaire machthebbers persoonlijk verantwoordelijk gehouden voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid. Sindsdien werden leiders als Augusto Pinochet en Slobodan Milošević vervolgd. Nu richt het internationaal strafrecht zich op zittende leiders als Vladimir Poetin en Benjamin Netanyahu, in een onzekere wereld waarin internationale tribunalen geconfronteerd worden met verwijten van selectiviteit en politisering.

Wat zijn de grenzen van internationale strafvervolging? Hoe komt het recht tot de keuze om bepaalde leiders wel en andere niet te vervolgen? En welke toekomst heeft internationale rechtspraak in een tijd waarin het Internationaal Strafhof steeds nadrukkelijker onder (geo)politieke druk komt te staan?

Velden met een * zijn verplicht