Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Bloedrode dageraad[e-boek e-boek]

De Tweede Wereldoorlog en de geboorte van het moderne Azië

Hans Van De Ven

Bloedrode dageraad
Dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Prijs: € 14,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789046828076
Auteur(s) : Hans Van De Ven
Taal : Nederlands
Onderwerp : Moderne geschiedenis (1870-heden)
Thema : Europese geschiedenis
Uitgever : Nieuw Amsterdam
Verwacht : Juni 2026
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 400
Beschrijving

Baanbrekende geschiedenis over de betekenis van de Tweede Wereldoorlog voor Azië en de naoorlogse wereldorde

Voor ons in het Westen gaat de Tweede Wereldoorlog over de strijd tegen Duitsland en Japan. Voor miljoenen mensen in Azië was de oorlog vooral een kans om zich te bevrijden van eeuwenlange koloniale overheersing. Van India en Indonesië tot China en Vietnam vochten lokale leiders niet alleen tegen Japan, maar ook voor onafhankelijkheid en zelfbeschikking.
De Tweede Wereldoorlog versnelde het instorten van Europese rijken - van de Britten, Nederlanders en Fransen - en zette een onomkeerbare transformatie in gang. Terwijl westerse mogendheden na 1945 hun koloniale macht probeerdente herstellen, ontstonden in Azië nieuwe naties als Cambodja, Birma en Pakistan, vaak geboren uit gewapende strijd en burgeroorlogen.
Bloedrode dageraad biedt een nieuwe kijk op de vorming van het moderne Azië en op de wortels van huidige geopolitieke spanningen, zoals in Kasjmir en de Zuid-Chinese Zee.


Velden met een * zijn verplicht