Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Adellijk en artistiek[e-boek e-boek]

Amateurkunstenaressen met blauw bloed in België (1815-1914)

Wendy Wiertz

Adellijk en artistiek
Dit is een PDF PDF e-boek
Prijs: € 47,-
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een PDF PDF e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789461665010
Auteur(s) : Wendy Wiertz
Taal : Nederlands
Onderwerp : Kunstgeschiedenis
Thema : Kunstgeschiedenis
Uitgever : Universitaire Pers Leuven
Verschenen : Juni 2023
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 256
Beschrijving

In de 19de eeuw ging een negatief imago aan de amateurkunsten kleven. Die raakten geassocieerd met de vrijetijdsbesteding van vrouwen, met huiselijkheid en met lage kwaliteit. Adellijk en artistiek verruimt dit enge perspectief. Het toont hoe amateurkunsten voor vrouwen een krachtig instrument waren om de eigen identiteit vorm te geven, om een plaats in een sociaal-cultureel netwerk te verwerven en om tastbare herinneringen na te laten.

Dit rijk geïllustreerde boek zoekt het gezelschap van adellijke amateurkunstenaressen op. Deze vrouwen borduurden in het salon, leerden schilderen in het damesatelier en stelden tentoon tijdens liefdadigheidsbazaars. Documenten, objecten en verhalen uit vooral privéarchieven en -verzamelingen bieden een diepgaande blik op hun artistieke activiteiten. Ze laten een wisselwerking zien tussen de schone en toegepaste kunsten, tussen individuele en gemeenschappelijke betrokkenheid en tussen traditionele verwachtingen en persoonlijke ambities.

Wendy Wiertz is een Marie Sk?odowska-Curie fellow aan de University of Huddersfield. In de zomer van 2023 start ze als assistant professor toegepaste kunst, design en materiële culturen aan de Universiteit Utrecht.

Velden met een * zijn verplicht