Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Merckx 80[e-boek e-boek]

Waarom hij op zijn tachtig nog altijd de allergrootste is en zal blijven

Guy Roger; Robert Janssens

Merckx 80
Dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Prijs: € 19,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789493429338
Auteur(s) : Guy Roger; Robert Janssens
Taal : Nederlands
Onderwerp : Sportbiografieën
Thema : Wielrennen
Uitgever : Borgerhoff & Lamberigts
Verschenen : September 2025
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 264
Beschrijving

Eddy Merckx wordt 80 in 2025. Talloze malen zijn zijn prestaties op de fiets beschreven en bewierookt. Hoe kan het dat de Kannibaal, 47 jaar na zijn afscheid, nog altijd 'de allergrootste coureur ooit' wordt genoemd? Waarom is dat? En kan je stilaan Tadej Pogacar niet als 'de nieuwe Merckx' gaan beschouwen?

De auteur ondervroeg een pak getuigen over de 'onbereikbare grootsheid' van Merckx. Rivalen (Zoetemelk, Motta, De Vlaeminck, Maertens, Janssen, Verbeeck, Thévenet, Aja, Danguillaume...), ploegmaats (Van Den Bossche, Zilioli, Wagtmans, Mintjens...) en waarnemers (De Cauwer, Hinault, Adrie Van Der Poel, Bugno, Freire...).

De conclusie is dat het zelfs voor een fenomeen als Pogacar gewoon onmogelijk is om Merckx te evenaren, al is het maar omdat Merckx 'het hele jaar door alle koersen' reed, terwijl men nu zorgvuldig piekt naar bepaalde wedstrijden. Merckx won 525 keer, dat is bijna 1/3 van alles wat hij reed. Dat kan vandaag niet meer, en dat zal ook nooit meer kunnen.

Velden met een * zijn verplicht